Strona główna logon.png
CafeBocian - Strona  Rodziców
Zobacz temat
CafeBocian - Strona Rodziców » MIĘDZY NAMI ABSOLWENTAMI SZKOŁY RODZENIA » MiÄ™dzy nami 2006
 Drukuj temat
Grupa " murzynka" 19 maja do 31 czerwca 2006
Administracja
SAB SIMPLEX podaje gdy Antoś ma kolki- 10 kropli i taka jednorazowa dawka pomaga odrazu!Położna zaleciła 4razy dziennie po 10 kropli ale w naszym przypadku wystarczy podać 1raz.
Czy WAszym maleństwom pomaga ten lek?
POZDRAWIAMY
 
cafebocian.pl
Administracja
Hejka!

Ależ ten czas leci. To już szósty tydzień życia Matyldy. Waży już 5,20kg i ściga się z pamperkiem Micheline w ilości fałd Noce też przesypia z dwoma przerwami, ale w dzień potrafi wołać jeść co pół godziny.

Jest już po pierwszym szczepieniu i... coś potwornego. Jak można wbijać taką wielką igłę w taką malutką nóżkę. Skończyło się na strasznym płaczu. Biedactwo. Dobrze, że to tylko raz na sześć tygodni.

Co do kolek, to polecam sposób odbijania, jaki polecił nam stary pediatra: maleństwo podtrzymuje się jedną ręką za brzuszek, a drugą za klatkę piersiową (jednym palcem podtrzymując jednocześnie bródkę) i pochylając do przodu sadza się na swojej 'klacie'. Dziecko się uspokaja i lepiej mu się wypuszcza powietrze w obie strony

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia w przezwyciężaniu codzinnych kłopotów

Sabina, Marek i Matylda Zielińscy
 
cafebocian.pl
Administracja
Nasza mala ma juz 3 miesiace, wazy 6100kg jest sliczna i podobna do Tatusia.
Kolki pokonalismy !!!! poprostu przestalam zajadac sie mlekiem i serami Laura miala problem z trawieniem bialka.

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy!

Angelika, Laura i Leszek[/list]
 
cafebocian.pl
Administracja
Witam was serdecznie, nasz mały - duży Tymek teżskończył już 3 miesiące. Wazy 7 kg i ma 68 cm. Az się boimy co bedzie dalejSmile ubranka zmieniamy w tempie odrzutowca. jest zdrowy, pogodny, smakuje mu moje mleczko, śpi w nocy nie najgorzej. Jednym slowem ubogca nam zycie. Ale neistety 9 grudnia kończy mi się urlop macierzyński i od stycznia wracam do pracy. Jesteśmy na etapie szukania opiekunki i chyba wreszcie dziś znalezlismy odpowiednią A jak wy sobie radzicie, planujecie zostać w domu, czy wracacie? Zyczymy wszystkim wiele radości, bo miec dzieci to wielka przygoda (jak mówi jedna z tv reklam samochodów
Aga (czerwonowlosa nadalSmile i Dominik
 
cafebocian.pl
Administracja
WITAMY WSZYSTKICH RODZICóW I ICH POCIECHY!!!!!
NASZE MALEńSTWO ZA 3DNI SKOńCZY 4 MIESIąCE! JEST BARDZO GRZECZNY I WESOńY .PRZESYPIA CAńE NOCE .CAńY CZAS JEST KARMIONY PIERSIą ,ROśNIE JAK NA DROżDżACH(PEWNIE ZA MIESIąC NIE ZMIEśCI SIE NAM DO WóZKA)JUż PRóBUJE SIADAć (PODNOSI GńóWKE)

Z OKAZJI śWIąT BOżEGO NARODZENIA żYCZYMY WSZYSTKIM ABY WASZE MALUSZKI ROSńY ZDROWO I BYńY ZAWSZE UśMIECHNIęTE .

żYCZą EMILIA,MICHAń I MAńY ANTOś
ps.jeśli chcecie zobaczyc ANTOSIA to wejdzcie na strone www.tik-tak.pl KONKURS NA DZIECKO MIESIąCA GRUDNIA.Zachęcam do zamieszczenia fotki Waszym maluchów
 
cafebocian.pl
Administracja
My też życzymy wam wszytskim WESOńYCH śWIąT (pierwszych z maleństwami) i pieknego NOWEGO ROKU (Z CORAZ TO WIEKSZYMI MALEńSTWAMISmile
Pozdrawiamy
Aga, Dominik i Tymek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszego TymkaSmile
www.supertymek.bobasy.pl
 
cafebocian.pl
Administracja
Witajcie "Murzynkowi" RodziceSmile

Chcielibysmy Wam zyczyc blogoslawionych Swiat. Niechaj beda czasem radosnym, pelnym milosci i usmiechu, a Nowonarodzone Dzieciatko Jezus niechaj zsyla Å‚aski dla Was i Waszych dzieci...

Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie.

Magda, Kuba i Weronka
 
cafebocian.pl
Administracja
Hejka!

Dziękujemy bardzo za wszystkie życzenia, a Wam na ten Nowy Rok życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, bo szczęścia nikomu nie braknie z takimi pięknymi pociechami

Nasza Matylda ma już 3,5 miesiąca i rośnie, jak na drożdżach. Największą atrakcją świąteczną była oczywiście choinka, w którą wpatrywała się większość czasu.

A może umówilibyśmy się na spotkanie wcześniej niż w marcu? Z miłą chęcią zobaczylibyśmy Wasze pociechy i wymienilibyśmy się doświadczeniami. Może umówimy się na wspólny niedzielny spacer na Cytadeli, albo Malcie? Co Wy na to?

Pozdrawiamy serdecznie

Sabina, Marek i Matylda[/img]
 
cafebocian.pl
Administracja
Witam Was serdecznie,
Jak tam maleństwa? My w dzień Walentego będziemy mieli skończone 6 miesięcy! Jak ten czas ucieka a nasze słodycze są starsze z dnia na dzień ))
Moja mała Laura już prawie siedzi i już widać jej charakterek)) Trzeba jej poświęcać każdą minutę w ciągu dnia ale noce przesypia całe od 8:30 do 6:00 ostatnio nawet do 8:00. Zajada już owoce i warzywa no i jest po prostu KOCHANA!

POZDRAWIAMY WSZYSTKICH
Angelika i Laura

ps. jak zalaczyc zdjecie ???
 
cafebocian.pl
Administracja
Nasz Tymek już tez jest prawie 6 miesiecznym bobasem. Zazdroscimy tylko tych przespanych nocy. U nas jeszcze sa dwa karmieniaSmile
Niech wam wszystkim maluchy rosna jak na drożdżach.
A zdjęcia dodaje się w profilu
 
cafebocian.pl
Administracja
Hejka!

Matylda kończy jutro piąty miesiąc i czeka ją pierwsze spotkanie ze smakiem innym niż mleko mamy. Zgodnie z zaleceniami pediatry zaczynamy testować soczki i papki. Ciekawa jestem jaką będzie miała minkę. A Wy jak zmienialiście dietę? Długo macie zamiar karmić?

Co do spania, to Kluska zasypia o 20:00 i budzi się koło 2:00 na małe 'conieco' i potem już jest wyspana o 8:00. To naprawdę niesamowite jak szybko się uczy i ile nowych rzeczy potrafi robić. Z siadaniem ma jeszcze kłopoty, ale zaczęła już sprężynkować, jak się ją złapie pod boczki. No i nareszcie po kąpieli więcej wody jest na dywanie niż w wiaderku.

Co do zdjęcia, to trzeba sobie tylko zrobić miniaturkę zgodnie z zaleceniami w Profilu i dołączyć je na serwer.

życzymy samych radosnych chwil z maluszkami

Matylda, Marek i Sabina, czyli M&MSy
 
cafebocian.pl
Administracja
WITAM !!!!JAK TEN CZAS SZYBKO LECI. DZIś NASZ ANTOś KOńCZY 6 MIESIęCY-NAJSZCZęśLIWSZE Póń ROKU W NASZYM żYCIU! ANTOś CIąGLE PRZY CYCUSZKU MAMY,ALE ZAJADA RóWNIEż WARZYWA I OWOCE (BARDZO LUBI)ZACZEńąM OD JABńUSZKA I MARCHEWKI,POTEM ZUPKI . GORZEJ Z NAPOJAMI NIC NIECHCE PIć DODATKOWO! NOCKI śPI JUż CAńE CHOć OSTATNIO MARUDZI WIECZORAMI(ZąBKI,ZąBKI) CAńY CZAS NANIE CZEKAMY !DO SIADANIA JUż POWOLI SIę BIERZE,BARDZO LUBI SIEDZIEC NA WYSOKIM KRZESEńKU...I JEść OBIADEK!
POZDRAWIAMY WSZYSTKICH RODZICóW I ICH MALUCHY
EMILIA ,MICHAÅ„ I ANTONI.

PS . KARMIć PIERSIą CHCę DO ROKU CHOć NIEWIADOMO CO żYCIE PRZYNIESIEPfft
JAKIE MACIE ZDANIE NA TEMAT SZCZEPIENIA PRZECIWKO PNEUMOKOKOM?
 
cafebocian.pl
Administracja
My własnie dziś zaaplikowaliśmy malemu pierwszą dawkę szczepienie przeciw pneomokokom. są glosy za i przeciw, podobnie jeśli idzie o inne szczepienia, ale nasz mały jest zabierany przez nas wszędzie, styka się z tysiącem osób i do tego zaczyna na poczatku marca mini żłobek z 3 innymi maluszkami. Nasz pediatra powiedział, że warto. Za miesiąc kolejna dawka, a ostatni, trzecia jak skończy roczek. Ale wiadomo, że decyzja nalezy do was - rodziców.
Z karmieniem piersią też chciałabym jak najdłużej, ale musze wyjechać na 3 tygodnie i zostawić moich chłopaków samych. Dlatego juz powli przyzwyczajamu Tymka do mleka modyfikowanego
Pozdrawiamy
Aga z Dominikiem i Tymkiem
 
cafebocian.pl
Administracja
My też dołączyliśmy pneumokoki do szczepień Matyldy w zeszłym miesiącu. Pytałam miliona specjalistów, rodziców itd. Podsumowaliśmy sobie wszystkie za (Matylda kiedyś pójdzie do przedszkola, a póki co ma cały czas styczność z innymi dziećmi), których było o wiele więcej niż przeciw i doszliśmy do wniosku, że przecież krzywdy jej tym nie zrobimy, a może uchronimy od czegoś złego. Malutka odchorowała troszkę szczepionkę gorączką na drugi dzień po szczepieniu, ale po jednym Panadolu wszystko było ok.
Wybór należy do Was

M&M'Sy

p.s. Dzisiaj podczas zwykłaj 'porannej gimnastyki' podałam leżącej Matyldzie kciuki, żeby sobie usiadła, a ona WSTAłA!!!! Szok! I stała sobie na tych swoich różowych nóżkach patrząc się na moją głupią minę. Ach, te Kluski, chyba nigdy nie przestaną nas zaskakiwać Pozdrówki!
 
cafebocian.pl
Administracja
Witam Was serdecznie, jak tam maleństwa))) Kochane urwisy!!!
Nasza mała rośnie jak na drożdżach, 14 marca kończy 7 m-cy, próbuje już raczkować a raczej wygląda to jak pełzanie, tyłek unosi wysoko a nosem jedzie po podłodze)))) Stara się siedzieć i bawi się zabawkami więc jest czas na zrobienie obiaduSmile)))
Jest już po szczepieniach na kolejne zapraszają nas jak mała skończy roczek i prawdę mówiąc jestem szczęśliwa bo nie miałam sumienia jej tak męczyć!
Też myślałam o tej szczepiące na pneumokoki ale starannie mi wszyscy odradzają. Twierdzą, że jeżeli nie posiadamy starszego dziecka, które chodzi do przedszkola to ryzyko zachorowania jest niewielkie a skutki poszczepienne mogą być nieprzyjemne.
Te szczepionki, które nasze maleństwa dostają też nie mają tylko zbawiennego działania ale mają również działania uboczne (jak poczytałam ulotki to włosy stanęły mi na głowie).
Czy macie jeszcze jakieÅ› informacje na temat tej szczepionki?
Musze naprawdę się nad tym zastanowić bo szczepionkę robi się szybo a skutki poszczepienne (które podobno nie muszą ujawnić się bezpośrednio po szczepionce)…… lepiej o tym nie myśleć!

Czekam na informacje o pneumokokach
Pozdrawiam
Angelika i mala Laura
 
cafebocian.pl
Administracja
Witam wszystkich !!!! Antoś ma już pierwszy ząbek.w następnym tygodniu czeka nas ostatnie szczepienie,więc jeszcze porozmawiam z lekarzem o pneumokokach.Większość znajomych odradza tą szczepionke,ale ja się nadal zastanawiam!!! można poczytać www.pneumokoki.pl .

pozdrawiamy EMILIA I ANTOś.ps.już niedługo spotkanie w bocianie,będziecie?
 
cafebocian.pl
Administracja
A kiedy jest spotkanie? My nietstey nie moglismy wytrwac w szkole do końca. dziękujemy z góry za informację
 
cafebocian.pl
Administracja
..... Na Spotkanie umawialiśmy się na 31 marca g.14 .
 
cafebocian.pl
Administracja
Witam, my chyba pojawimy sie na spotkaniu! Pozdrawiam!

Angelika i Laura
 
cafebocian.pl
Administracja
My też postaramy się być
Co do naszego maleństwa, to skończyła w zeszłym tygodniu pół roczku i ma już dwa zęby. Strasznie szybko jej to idzie. Z chodzeniem narazie się wstrzymuje, chociaż sprężynki dzielnie ćwiczy.
Dostała również drugą dawkę szczepionki pneumokokowej i tak, jak poprzednio miała gorączkę na drugi dzień po szczepionce, ale tym razem mniejszą.
A jak Wam idzie karmienie? Matylda dostaje już codziennie soczki z klieikiem i papki jarzynowe, ale nadal głównie żeruje na mnie. Do kiedy planujecie karmić?

Pozdrawiamy i ściskamy
Matylda, Marek i Sabina
 
cafebocian.pl
Podziel się tym wątkiem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:
Przejdź do forum: