Strona główna logon.png
CafeBocian - Strona  Rodziców
Zobacz temat
CafeBocian - Strona Rodziców » MIĘDZY NAMI ABSOLWENTAMI SZKOŁY RODZENIA » MiÄ™dzy nami 2006
 Drukuj temat
Grupa z ubojni od 7 pażdziernika do 25 listopada 2006
Administracja
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 8:40 pm Temat postu:
KasiaB No to trzymam kciuki za Oleńkę żeby jej żelaza przybyło! Na pewno w końcu posmakuje jej jakieś sztuczne mleko. My ostatnio też byliśmy u lekarza - wizyta kontrolna - Staś waży 9600 co ja czuję w kręgosłupie że hej! Ma trochę za duże ciemączko - mam mu podawać więcej D3 - 5 kropli dziennie.

Ola Ja też chcę małego wystroić na święta w strój mikołaja ale ograniczę sie do bluzeczki i czapki Ale Antoś widzę Mikołaj pełną gębą! A jakiego płynu mu dolewasz żeby piana była? musimy tez spróbować, może chlapania będzie mniej

Sylwia zlituj sie i wrzuć jakieś zdjęcia małego Konradka! tym bardziej że z niego taki zuch!
images23.fotosik.pl/123/d28932ae229b1e06med.jpg
taki jestem grzeczny Wink

________
Kasia_K
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
Witajcie,

Zdjęcie zamieszczę tylko ten serwis extrafotka mnie czasem drażni bo się zawiesza i brakuje mi cierpliwościGrin

Jeżeli chodzi o opiekunki to tu w Luboniu ceny są trochę niższe. Wiecie, przede wszystkim chodzi o to by przez te 9 godzin dziennie była z dzieckiem osoba, której ufasz i która wpasowuje sie jakoś w nasz obraz 'normalnej' osoby. Musi kochać dzieci, bo spedzanie całych dni z dzieckiem nie moze być przykrym obowiązkiem wykonywanym tylko po to by zarobić kasę.
Szukam dalej, dzisiaj przychodzi następna, w środę kolejna...

Wasze dzieciaki rosną jak na drożdzach, no tak, konrad też

Staś wyglada jakbyście mu podcieli grzywkę czy już to zrobiliście??
Konradowi rosną złote lokiWink

Mikołaj cudowny, my jednak w tym roku już go nie przebieramy...w ogóle to poza wigilią dla całej rodziny - którą szykuję sama z pomocą niewielką mojej Mamy to jeszcze na pierwszy dzień świąt zjeżdżają się rodzice chrzestni na roczek Konradka....oj, mam w tym roku roboty!!

Konrad waży ponad 10 kilo - ale to jeszcze nie jest dużo. znam cięższe dzieci w tym wieku.
Mam nadzieję, że z Oleńką się wszystko wyrówna. Konrad brał żelazo (Ferrum) w wieku 4 miesięcy ale potem lekarz kazał odstawić. Uważaj Kasiu na ząbki bo ponoć od tego preparatu żelazowego mogą się trochę przybarwić.

Pozdrawiam Was wszystkie mocno!!
_________________
Sylwia
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
OLAWiesz, tak mnie natchnęło - jak zaczęłam pisać o roczku Konradka - i przeczytałam pierwsze strony naszych postów
Popłakałam się ze wzruszenia! Tak cudowne chwile nas spotkały
Antoś pierwszy ze wszystkich dzieciaczków 'szkoły' przyszedł na świat już 16 grudnia! Więc za parę dni Wy macie imprezę
Uściskajcie go od nas i Konradka i życzymy mu i Wam samych tak cudownych chwil obfitujących w nowe doznania jak podczas jego pierwszego roku życia!!
_________________
Sylwia
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
WÅ‚osy mu regularnie od 2-3 miesiecy obcinamy.
Troche z tym kłopotu, no ale czupryna jest za duza zeby nie obcinać - Stas ma gęste i długie włosy.
Jest plan zeby mu obcinac maszynką Lubi jak mu sie takimi urzadzonkami po głowie jezdzi Smieje sie wtedy bardzo
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
Jaki macie projekt ? gotowiec ?

Gotowiec, gotowiec, nie stać nas na indywidualny ale ten przerobiliśmy trochę więc nie jest zły Dom pod jarząbem ... troche bez duszy jest, ale ważne dla nas były przede wszystkim koszty ...

Ja Oli też podcinam włosy, bo byśmy nie ujechali, z tym, że jej zawsze możemy spinką podpiąć
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
Bardzo Å‚adny dom.
My na poczatku tez mielismy budować paretrówkę ale potem okazało sie ze nie zmiescimy sie w warunkach zabudowy działki i jeszcze nas koszty budowy troche przybiły
Wiec stanęło na Oliwce z HB Studio.
pzdr
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
Sylwia No nareszcie doprosiłam się o zdjęcie Konradka! Jaki z niego elegant! Fajny sweterek. H&M? Sylwia a jakie pierwsze buciki kupiliście Konradkowi, takie do chodzenia? Możesz coś polecić? Może i Ola coś w tej kwestii poradzi...? Bo Staś co prawda jeszcze nie chodzi ale powoli już sam staje no i drepta prowadzany więc myślę że niedługo to nastąpi...

Z innej beczki - dajecie już dzieciaczkom cytrusy? Staś tak się rwał do mandarynki że dostał pierwszą już jakieś 2 tygodnie temu choć wiem że to jeszcze za wcześnie - ale nic mu nie było więc daje mu dalej - uwielbia je 'wysysać'

A wracając jeszcze do tematu nocek - jak wasze pociechy śpią w nocy? Przesypiają już nocki? KasiaB Jak z tym u Oli bo Ona i Staś to w końcu rówieśnicy i to bardzo bliscy Staś budzi nam się ciągle ok 1-2 w nocy i nie zaśnie bez mleka - niewiele dostaje - jakieś 90ml ale widzę że to już dość silne przyzwyczajenie I wstaje też dość wcześnie bo ok 6 rano (ale za to chodzi s ok 20) - przestawienie go na późniejsze zasypianie i wstawanie nie wychodziło (i tak wstawał o 6)
A jak drzemki dzienne u was? Stas śpi regularnie ok 9-9.30. rano prze 1.5 godziny i potem po południu ok 14-15 i tu jak śpi dłużej to go budzę bo potem ma problem z nocką.
Tak drążę ten temat spania bo mam już chyba lekką obsesję - marzy mi sie przespana nocka

Choć z drugiej strony Staś jest zdrowy chłopaczek, ładnie je, rośnie i się rozwija więc czego więcej chcieć?! Sylwia Masz rację - pierwsze strony forum są tak wzruszające - pierwsze zdjęcia naszych nowo narodzonych maleństw bez których teraz nie wyobrażamy sobie życia, prawda?! ech...

rozpisałam sie więc już kończę...

P.S. HAPPY BIRTHDAY TO ANTOÅ›!!!
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
Witajcie!
KOnradek dostał pierwsze buciki sandałki z przeceny BARTKA. Chodził w nich po domu. Na zimę ma normalne zimówki Quadro coś tam....W domu teraz chodzi w kapciach z wkładką. Zdania są podzielone n/t tego czy stópki powinny być w bucikach czy lepiej bez. Ja trochę na zmianę stosuję - pół dnia buciki pół dnia na boso.

Co do nocek, ja mam przespane od kilku miesięcy - chyba od sierpnia.....więc jak Konrad miał 8 miesięcy. Chodzi spać o 18 i śpi do 5-6, przestawianie się nie sprawdziło - podobnie jak u Stasia, obojetnie o ktorej go położyliśmy wstawał o 5-6 wq ciagu dnia spi dwa razy po godzineSmiledość regularnie. nie mam z tym problemów choc usypia na rączkachSad albo chociaż musi być noszony trochę przed drzemką....a ponad 10 kilo robi swoje,...
na wózek się tak buntuje, że zaczęliśmy wychodzić na piesze spaceryGrin
Pozdrawiam
i lecę bo mi właśnie wyciąga wszytsko z szafek.......a ja już porządki świąteczne zrobiłam

ps. a choinka mu siÄ™ podoba....
_________________
Sylwia
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
a jakie pierwsze buciki kupiliście Konradkowi, takie do chodzenia? Możesz coś polecić?

W zeszłym tygodniu kupiliśmy Oli pierwsze buciki z prawdziwego zdarzenia Bartka nr 20 ... 19 też by mogła mieć, ale, jak to Pani w sklepie powiedziała, podobno po mc już by były przyciasnawe a za taką kasę to szkoda. W szoku jestem, że takie małe buciki kosztuja ponad 100zł
Ola w domu chodzi w skarpetkach tuptusiach takich z gumkami. Buciki zakładam jej na wyjścia i do mnie do pracy. Nam lekarz powiedział, że dziecko powinno chodzic na bosaka. Jednak nie wiem do końca jak to z tym jest Ola na początku miała problem żeby chodzic w tych bucikach, ale teraz juz ładnie jej to wychodzi

Z innej beczki - dajecie już dzieciaczkom cytrusy?

Mandarynki - Ola bardzo je lubi, zaczęłam od jednej cząstki i zwiększałam. Nic nie wyszło więc się zajadamy

jak wasze pociechy śpią w nocy? Przesypiają już nocki? KasiaB Jak z tym u Oli bo Ona i Staś to w końcu rówieśnicy i to bardzo bliscy

U nas kiepsko Ola budzi się od 2 do 4 razy. Wciskam jej smoczka ale ona zaczyna płakać z taką złością, że kończy sie na cycusiu od 4 dni karmienie jest dla mnie jednym wielkim bólem Oli wyszła górna jedynka i tak mocno ściska, że zaczynam mieć ranki Chciałam karmić jak najdłużej, ale teraz widzę, że chyba popełniłam błąd, bo Ola nie chce butelki i KONIEC
A jak drzemki dzienne u was?
To jest jedyna rzecz w miare uregulowana. 2 drzemki- po1,5 o 9 i 14

Kasia i Bartek, domek bardzo Å‚adny powodzenia w realizacji
Sylwia, zapomniałam wcześniej napisac, że Konradek to bardzo ładny chłopczyk. Superowo wygląda w tej czapce ... no i ten sweterek
Ola, moc buziaczków dla Antosia
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
Hej! Jak po świętach? Dzieciaczki zasypane prezentami od Mikołaja? Powiedzcie może jakimi zabawkami wasze pociechy lubią bawić się najbardziej? później można taką wiedzę wykorzystać samemu...

Choć Staś np. najbardziej lubi 'niezabawki' tzn. coś co mu dam z przypadku lub sam sobie znajdzie (na topie są np. kocie piłeczki piankowe, wizytownik Bartka, metr krawiecki, oczywiście pilot do tv, drzwi pralki )
Ale nie tracę nadziei że w końcu doceni urok tych sklepowych zabawek

Fajny jest np żółwik fisher price z kuleczkami sensorycznymi (na razie Staszka interesują głównie same piłeczki). Staś ma też lwa - jeżdzik fisher price który nawet mu się spodobał ale trzeba go na nim wozić bo sam oczywiście jeszcze nie umie więc 'wożnicę' plecki bolą...

KasiaB Uważaj z cytrusami bo Staś ostatnio dostał brzydkiego uczulenia i lekarka powiedziała że najprawdopodobniej od mandarynek które Staś uwielbiał. Teraz musi zażywać lek odczulający i męczy się biedaczek bo go skóra swędzi zaczęliśmy mu smarować to zawiesiną taka jak przy ospie więc mam nadzieję że mu świąd złagodzi

ok na razie tyle , muszę lecieć

pozdrawiam wszystkich!
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
zapomniałam jeszcze napisać że Staś został ostrzyżoy maszynka do włosów! NA 2 CM. zniósł cały zabieg bardzo dzielnie i teraz mamy małego rekruta w domu
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
Kasia, prześlij proszę fotkę Stasia Fajnie musi wyglądac w nowej fryzurce
Sylwia, buziaki i sto lat dla Konradka
U nas po świetach duzo zmian. Przede wszystkim wróciłam do pracy Znoszę to bardzo źle, Ola chyba odrobine lepiej. Mam być niby 8godz w pracy, ale nie daje rady i po 7 biegiem gnam do domku. Dobrze, że mieszkam 10min piechotą od pracy Ola jest bardzo dzielna, ma małe "kryzysy cyckowe", ale ogólnie jest ok
Sylwia, znalazłaś juz opiekunkę ?
Co do zabawek to u nas na topie jest rowerek. Tak więc możemy Olę wozić pół dnia a ona jeszcze ma mało. Bardzo lubi też z fishera maszynerię z kulkami. Sprawnie idzie jej naduszanie rączki, aby kulki wypadły. Kupiliśmy jej też z tej serii wyspę z kulkami i najśmieszniejsze jest to, że najbardziej intrygują ją malutkie drzwiczki a nie śmigające kulki. Jednak najlepsza "zabawka" to gazety, wizytówki, zkabelki, zrzucanie kosmetyków z szafki no i oczywiście pogoń za Kondziem
no i obudziła mi się dziecina ...
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
oto StaÅ› w nowej fryzurze na rekruta
images23.fotosik.pl/135/01d7dbff2a23500b.jpg

A tu Stas z pralkÄ… (kopia Oli Smile )

images32.fotosik.pl/99/ef28db9b939536c6med.jpg

My jeszcze zaglÄ…damy w inne miejsce:
images31.fotosik.pl/99/62623bb876cf116dmed.jpg
Gdzie jesteś złota rybko?Smile

I jeszcze dzisiejsze - ze spaceru:

images27.fotosik.pl/136/f9e44c3dfaaefdae.jpg

________
Kasia_K
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
hej jak widać pralka to jakaś grupowa obsesja


Antoś uczestniczy aktywnie również w innych pracach domowych


dawno mnie nie było. Antoś dziękuje serdecznie za życzenia urodzinowe no i od razu składa życzenia Konradkowi
Skończony roczek i Antoś biega waży 10 kg więc już Konradka trochę dogania no i ma 16 zębów. Buzia mu się nie zamyka - mówi dużo i kwieciście w sobie tylko znanym narzeczu W cywilizowanym języku zna słowa: mama, daj i nie - czyli najpotrzebniejsze Pierwsza wizyta u fryzjera jutro - ja nie mam odwagi obcinać mu włosków - strach pomyślec co by to była za fryzura
Antoś najbardziej lubi bawić się telefonami mamy i taty no i pilotami od tv. Z zabawek najbardziej lubi takie z muzyczką - krzesełko uczydełko i małego dj. Włącza muzyczkę i trzęsie dupką chyba będzie z niego jakiś tancerzSmile
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
hohoho zamilkneliśmy na amen Czas tą ciszę przerwać, prawda ?
Ola, zdjęcie Antosia w aucie jest powalające ... i ta mina
U nas z nowości to 6 zębolków no i oczywiście PIERWSZE SAMODZIELNE kroczki Oli, którymi mnie wczoraj uraczyła
Byłyśmy dziś na wizycie kontrolnej. Ola przybiera bez rewelacji - 8870 no i w dalszym ciągu musi brać żelazo i kwas foliowy.
Lekarka po
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
No, hej! My zamilkliśmy na trochę bo jesteśmy na feriach u moich rodziców tzn ja i Staś a Bartek ma 'wakacje' w Poznaniu
Staś ma sie bardzo dobrze, szleje u dziadków rozpieszczany przez nich i całe mnóstwo cioć i wujów Apetyt ma bardzo słuszny - jak tylko widzi że ktoś je to mlaska i chce jeść choć dopiero co zjadł swoje. Waży ok 10.5 kg (tyle miał jak go ważyłam ostatnio).
Jedynie jest jakiś problem z alergią (znowu! ) - bierze lek odczulający Zaditen bo wyszła mu ok miesiąca temu swędząca wysypka na piersiach i pleckach. Podejrzenie padło na mandarynki ale ja zaczynam ostatnio podejrzewać coś innego bo za wolno mu to mija mimo brania leku.
Ale poza tym wszystko gra. Stas jeszcze nie chodzi sam tylko za rączki ale trzymany to wręcz biega jak szalony! bo jego ulubioną zabawą jest w 'ganianego' Tylko wszystkich naokoło plecy bolą od tego trzymania! Uczy sie też szybko innych rzeczy - gestów, głosek (ostatnio ciągle powtarza słowo: Kankun ), odgłosów zwierzątek itp.
A, i Stas dostał ostatnio rowerek (chyba coś podobnego jak ma Ola na zdjęciu, i też bardzo go polubił. A ja moge na chwile wyprostować plecy!
KasiaB Nie szczepiłam Stasia na nic ostatnio ale przy następnej wizycie zapytam o ewentualne szczepienia - ciekawe co mi powie.
Czekamy na kontakt od Antosia a zwłaszcza Konradka!
Pozdrawiamy!
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
skoro nie mam własnej czapki to pożyczę od dziadka!
images28.fotosik.pl/164/074532e148cc5e3a.jpg

zamyślony... :>
images32.fotosik.pl/153/d18e7ad118f354ebmed.jpg
hop! hop! jest tam jeszcze ktoÅ›?Smile
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
Spóźnione, ale bardzo bardzo szczere życzenia dla Stasia STO LAT
No faktycznie kiepsko z aktywnością U nas był mały kocioł z nianią !! W końcu Ola chodzi do niani gdzie jest : 3-letni Kuba, 14-mc Wercia, pies i żółw Odpukać wszystko dobrze się układa i oby tak dalej
A co u Was?Smile
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
To już maj prawie a my się nie odzywaliśmy tak dłuuugo! Ale może coś się znowu ruszy i aktywność forumowa powróci choć częściowo? Bo że całkowicie to się nie łudzę jako że wszyscy wiemy jakie nasze maluchy są absorbujące - śpią coraz mniej, bawią się coraz intensywniej itd

U nas wszystko ok. Staś rośnie, robi się z niego taki mały cfaniaczek Już dobrze wie czego mu nie wolno (włączać komputera, wrzucać rzeczy do ubikacji, gryźć kapci, łapać kota za ogon i długo by jeszcze wymieniać ) ale oczywiście nie sobie z naszych zakazów nie robi tylko czasem prowokuje celowo żeby go gonić i zabawa wtedy jest na całego!
A jak u waszych pociech z 'dyscyplinÄ…'?
Staś dalej jest na diecie bezmlecznej ale to chyba jednak nie jest mleko (podejrzewam pomidor?) na które jest uczulony - mamy zrobić próbę z danonkiem i się okaże..
Staś już od dłuższego czasu śpi tylko raz ale za to długo (średnio 2,5 godziny od 11 rano). Nocki jeszcze bywają różne - Staś jest niestety mocno przywiązany do smoczka i jak sie w nocy lekko przebudzi to trzeba mu go podawać bo sam nie umie na śpiocha znaleźć... Aha i to podaje mu się od razy trzy smoczki - jeden do buzi a dwa do ręki! to taki rodzinny, dziedziczny zwyczaj (po mieczu! )
ciesze się ogromnie że to już pełnia wiosny i ciepło - chodzimy do nas na plac zabaw dwa razy dziennie, dzieci to mnóstwo, również w wieku Stasia więc mały się nie nudzi ani chwilkę - zresztą uwielbia obserwować świat nawet jak jest sam - najciekawsze są ptaki, psy i samochody (niekoniecznie w tej kolejności ) lubi też 'podrywać' obce osoby, rzuca wtedy takie rozbrajające uśmiechy że wszyscy też się uśmiechają do niego.
waży jakieś 11,3 kg, zębów ma 8. a jak u was stan uzębienia i waga?
zdjęcia wkleimy wkrótce.

pozdrawiamy! Smile

p.s. dziękujemy za życzenia urodzinowe! my niestety nie zdążyliśmy życzyć.
_______
Kasia_K
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Administracja
images31.fotosik.pl/252/09d2181a76228aec.jpg

images28.fotosik.pl/213/ca3c893ee52718a5.jpg

images31.fotosik.pl/252/72df2c0259103f66.jpg

________
Kasia_K
Administracja CafeBocian.pl
Cafebocian.pl - Klub
cafebocian.pl/SzkolaRodzenia/ - Szkoła Rodzenia
 
cafebocian.pl
Podziel się tym wątkiem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:
Przejdź do forum: