Tytuł: CafeBocian - Strona Rodziców :: Grupa z nazwÄ… od 12 marca do 30 kwietnia 2008

Dodane przez Administracja dnia 18/11/2010 13:03
#33

Wczoraj bylismy na usg bioderek, na szczęście jest wszystko dobrze, nie musimy pieluszkować i nic z tych rzeczy, do kontroli jak mała skończy 3 miesiące. Pani doktor naprawdę bardzo miła, cały czas mówiła mi co widać na ekranie i co to znaczy, naprawdę rzeczowo i kompetentnie (tak myślę bo przecież się na tym nie znam), wizyta kosztuje 40zł. Gabinet może nie jest to jakaś super klasa, standard przeciętny, ale w zasadzie bez czekania mimo że spóźniliśmy się 10 min bo nie mogliśmy trafić i przez to jedno dziecko weszło przed nami. To jedyny minus - naprawdę trafić tam niełatwo.
Dzisiaj natomiast byłyśmy u pediatry, bo od piątku Pati zaczęła na buźce wychodzić jakaś wysypka. Na początku była kilka potówek, poźniej coraz więcej a w sobotę cała buzia w mikro krostkach które w zasadzie było widać pod świtło i jak się zgrzała , lub leżała na boczku buzi to robiły się czewoniaste place. No i okoliczni oglądający począwszy od położnej, przez mamę, ciocie i wszystkich odwiedzających nastraszyli mnie, że albo trądzik niemowlęcy ale pewniej skaza białkowa! No to od soboty już nie jadłam nic co chociażby stało w lodówce obok białka krowiego ( a uwielbiam mleko , sery i jogurty!!!). W poniedziałek wydawało mi się, że jest trochę lepiej, ale dziś bez zmian a dodatkowo na całej główce , we włoskach. Więc poszłyśmy, bo rady od wszystkich miałam tak rozbieżne, że już nie wiedziałam czym się kierować (kąp w krochmalu! kąp w kalii, myj rumiankiem, myj oilatum! UHHH!!!)
Pediatra powiedziała, że większość to rzeczywiście potówki, ale jest też delikatna reakcja alergiczna (nie jest to jednak jeszcze skaza), mam na początek nie jeść surowych owoców i warzyw. A ja do tej pory jadłam w zasadzie wszystko, bez przejmowania się specjalną dietą.
No to zobaczymy. Na wszelki wypadek wytrzymam jeszcze trochÄ™ na tej bezmlecznej.
W przyszłym tygodniu umówiłam się na szczepienia jako że mała skończy 6 tydzień, te obowiązkowe i chcę jeszcze zaszczepić na rotawirusy i zastanawiam się nad pneumokokami. A wy szczepicie na te dodatk0we nieobowiązkowe? Bo opinie są takie różne i jeszcze się waham, szczególnie że obydwie kosztują około 300zł o zgrozo!
Ludmiła co do spacerku to ja jestem za, malta też mi pasuje bo do Poznania wjeżdżamy właśnie od strony malty i byłoby to fajne wyrwanie się i urozmaicenie!
A pępek trzyma się i pediatra powiedziała, że jak do przyszłego tyg nie odpadnie to trzeba będzie podwiązać...
___________
Monika i Mariusz