Strona główna logon.png
CafeBocian - Strona  Rodziców
Zobacz temat
CafeBocian - Strona Rodziców » MIĘDZY NAMI ABSOLWENTAMI SZKOŁY RODZENIA » MiÄ™dzy nami 2006
 Drukuj temat
Grupa z ubojni od 7 pażdziernika do 25 listopada 2006
Administracja
Tak oglądam sobie zdjęcia naszych Pociech i coś mi się zdaje, że na naszym czerwcowym spotkaniu będzie baaardzo wesoło Dzieciaczki cudne Sylwia Konradek wyglądał superowo w ubranku. Kasia_K ma rację, Ty też bardzo dobrze wyglądasz
Czy Wy dziewczyny wróciłyście do pracy czy jesteście na urlopie Od tygodnia myślę obsesyjnie o pracy i o tym, że wcale nie mam ochoty do niej wracać Nie wyobrażam sobie dnia bez Oli ZAczynam sie poważnie zastanawiać nad zmianą pracy i uczyć np. w szkole językowej...kurcze jakie to wszystko trudne Chyba ta paskudna pogoda tak na mnie wpływa...
 
cafebocian.pl
Administracja
KasiuK Uroczystość odbyła się zaraz po mszy. W maju w tej parafii chrzest był 5. a nam ten termin nie odpowiadał, więc ksiądz przystał na inną niedzielę. Ksiądz pędził szybciutko, więc trwało to góra 15 minut - Konrad nawet nie zdążył się znudzić. Znudzony to był wcześniejszą mszą, na ktorą przybyliśmy i dlatego na początku jest z nami w wózku - bo dosypiał
Co do mojej wagi..hmm....mój bilans to minus 4 kilo (!!!!) i wcale nie jest dobrzeSad od tygodnia włosy wypadają mi garściami, karmię Konrada już tylko w nocy piersią, jem za dwoje i NIC mi nie przybywa - wręcz odwrotnie. Ciesz się ze swojego 'zapasu' bo jeszcze za nim zatęsknisz!
A Staś wygląda też na starszego chłopaka - i strasznie fajnie się uśmiecha - zdjęcia na leżaczku - rewelacja!

KasiuB Piszesz, że zastanawiasz się nad urlopem i zmianą pracy? Ja już zdecydowałam, że idę na pół roku wychowawczego! CO do dalszej pracy to wydaje mi się ze wiele mam w takim momencie decyduje się na drastyczne zmiany, bo dziecko do tego mobilizuje - może i dobrze..u nas sytuacja jest o tyle cięższa, że Malucha zostawimy z obcą osobą, bo nie mamy tu nikogo bliskiego.

Pozdrawiam gorÄ…co!!!
_________________
Sylwia
 
cafebocian.pl
Administracja
Sylwia Dzięki za info co do chrztu a Staś dziękuje za komplementy - nawiasem mówiąc takiej ilości zdjęć jak ma już zrobione to ja w ciągu paru lat chyba nie zrobiłam A mogę zapytać czemu karmisz już tylko w nocy piersią? A witaminy brałaś przez okres karmienia?

KasiaB Ja już postanowiłam wracać do pracy od września (jestem nauczycielem więc macierzyński trochę mi się automatycznie wydłuży o wakacje) ale na 'goły' etat nauczycielski czyli 18 godzin, a pracę mam bardzo blisko - 5 minut samochodem od domu więc będę zostawiać małego na ok 4-5 godzin dziennie, myślę że obydwoje to jakoś przeżyjemy...
Problem, i to duży, mamy tylko z opiekunką - tzn pytamy znajomych ale na razie nic A z ogłoszenia nie bardzo bym chciała, wiadomo, że z polecenia lepiej. Niestety jedna babcia i dziadek daleko, drudzy dziadkowie dużo pracują i nie mogą pomóc choć by chcieli... Trochę czasu jeszcze mamy więc szukamy dalej...
 
cafebocian.pl
Administracja
Kasia_K zazdroszczę Ci tych 18 godzin.... Ja chyba do końca roku pójdę na wychowawczy a potem będziemy się martwić. Dziadkowie jeszcze pracujący no i tez nie ma ich tu w Poznaniu więc będziemy pewnie szukac po obcych
Mamy już część wizyt za nami U kardiologa zapis ekg wzorowy, ale niestety nadal są szmery nad serduszkiem i za 2 mc mamy zjawić się u kontroli. Ola a jak u Was z seduszkiem?
Ortopeda też odhaczony i na całe szczęście koniec z pieluszkowaniem
Jeszcze został nam gastrolog w czwartek jestem ciekawa co powie...Przez ostatnie 10 dni dawałam Oli Lacidofil i z luźnyk kupek zrobiło się zaparcie Czy to rumianek działa rozluzniająco na kupę czy odwrotnie?
A teraz o spacerach nie lubię słońca i nie znoszę upałów jednak na spacerki musze z Olą wychodzić ... ale chyba rano albo późnym popoludniem co Czy Wy nadal wychodzicie z Maluchami po 12godz? No i jeszcze jedno pytanie Jak je ubieracie
Muszę Wam pokazać pare fotek z kąpieli..
 
cafebocian.pl
Administracja
Na początek mam pytanie do wszystkich, co sądzicie o tym, żeby przesunąć godzinę spotkania na 15 oczywiście to zależy głównie od Jagody i Rafała ale najpierw Was pytam
KasiaB my już też jesteśmy po wszystkich wizytach, niestety kardiologa też kontrolnie musimy jeszcze raz odwiedzić
mnie upały nie przeszkadzają bo jestem ciepłolubna, ale Antoś raczej kiepsko znosi wysokie temperatury. Poci się i męczy, tak że przy obecnych temperaturach powyżej 30 stopni, po prostu z nim nie wychodzę. Spacer to ma być przyjemność a nie męczarnia

fotka z niedzielnego spacerku (jeszcze nie było tak koszmarnie gorąco)


Kasiu_Kja też szukam opiekunki na kilka godzin dziennie od września ale jest ciężko, starsze panie wolą trochę większe dzieciaczki, bo mniej kłopotu z nimi.... a ja po prostu się boję Antosia zostawić, nie wiem co to będzie tzn większy problem będzie chyba ze mną niż z Małym

Sylwia to wypadanie włosów należy chyba jeszcze do ciążowych uroków, mnie też lecą garściami, chociaż karmiłam tylko 5 tygodni. Organizm musi dojść do formy a trochę to trwa więc mam nadzieję, że do tego czasu nie zostanę łysa
_________________
Ola
 
cafebocian.pl
Administracja
Kasia_K karmię juz tylko w nocy, bo już tak zeszczuplałam, ze zaczęłam się o siebie martwić...chciałam przejść na sztuczne całkowicie ale to nie jest takie łatweSmile Konrad budzi się w nocy częściej teraz bo wie ze wtedy dostanie cycaGrin wczoraj byliśmy i lekarza - Konrad mierzy 71 cm - 97 centyl (!!!!-ostatni) i waży 7,900 (!!!)

Ola ale elegant z Twojego AntosiaSmilejeżeli chodzi o spacery to ja mam to szczescie, ze przed domem mam malutki ogródek, więc bierzemy zabawki i wychodzimy tam w upały - oczywiście chowamy się w cień!
o wypadaniu włosów po ciąży słyszałam ale krótko po a mi zaczęły wypadać 4,5 miesiąca po porodzieSadmoze taka moja natura...

KasiaBOla jest przesłodka w tej kąpieli! nasz ma dystans do wody ale my tradycyjnie w wanience go kąpiemy - za miesiąc bierzemy Konrada na basen!!!

a tymczasem pozdrawiam Was gorąco i Asie też!! odezwijcie się AsieSmile
_________________
Sylwia
 
cafebocian.pl
Administracja
Ola nam jest wszystko jedno na którą godzinę to spotkanie więc jak Wam lepiej pasuje na 15 to zobaczcie czy można zmienić...
Byłam dzis zwazyc Olę i trochę się zawiodłam, bo w 2 tyg przybrała tylko 200g Wczoraj skończyła 12 tyg i ma na plusie 2290g...to dużo czy mało
 
cafebocian.pl
Administracja
Ola Antos faktycznie elegant! Wy go tak nie rozpieszczajcie tymi firmówkami bo jak podrośnie to będzie z niego taki mały "logo man" (żartuje oczywiście - sama też doceniam rzeczy markowe które są na pewno trwałe i dobrze wykonane). Godzina spotkania - 15.00. nam pasuje.

Sylwia Wielki ten twój 'maluch' (cudzysłów ma swoje uzasadnienieSmile ) To po tacie na pewno bo ty przecież drobna kobietka Ale to dobrze że rośnie jak na drożdżach. Z tym wypadaniem włosów to słyszałam taka teorię że po urodzeniu musi wypaść to co w czasie 9 miesięcy ciąży nie wypadło - wiadomo że w ciąży włosy są z reguły piękne i wzmocnione. Ale kiedy mają one wypaść to już nie słyszałam... Sylwia pochwal się koniecznie jakimiś zdjęciami znad morza albo z gór!

KasiaB Ola jest fajnie 'pulaśna' i taka śmieszna I jak widać kocha kąpiele. Nasz Staś podobnie - jak sie go wyjmuje z wody to krzyczy niezadowolony. A po kim Ola ma takie ciemnie oczy (i śniadą cerę jak mi się wydaje po zdjęciach?). Jak działa rumianek to nie wiem bo u nas z kupkami ok, Staś z reguły robi zaraz po jedzeniu i to dość głośno więc od razu wiemy kiedy przebrać trzeba

Te upały to faktycznie meczące są. Ja jednak wychodzę na spacery (o stałej porze, czyli 13-14) bo w mieszkaniu wtedy chyba najgoręcej (choć okna i tak mamy głównie od wschodu). Więc przebiegam (dosłownie!) szybko odcinek nasłoneczniony do lasku niedaleko domu i tam między drzewami jest już cień i przyjemniej bo jakiś chłodek od ziemi czuć. Przeczekujemy najgorętszy czas w lesie... A małego ubieram w rampers z krótkimi nogaweczkami albo samo body, nóżki ma bose, czapki też nie zakładam - po co skoro mały i tak leży w gondoli i od słońca chroni go budka i parasol (i krem oczywiście). Natomiast jak widzę niektóre dzieci na spacerze z długimi rękawami, w trzewiczkach i wciśnięte w spacerówkę to jest to moim zdaniem czysty sadyzm dorosłych!

A'propos upałów... Czy wasze pociechy piją czystą wodę? Czy tylko soczki itp.? Kasiu A ty dajesz już Oli coś innego do picia niż twoje mleko? Ja ostatnio próbuję dać Stasiowi trochę wody żeby może w te upały móc go dopajać ale mały tak pluje i się krzywi jakbym mu tran dawała czy co! Wcześniej na próby podania herbatki koperkowej też tak reagował! Jak on taki rozsmakowany w moim mleku będzie to ja coś słabo widzę przechodzenie na sztuczne mleko! Kasia, A jak często mała budzi się w nocy?

Już kończę bo chyba z a bardzo się rozpisałam (ale ja zawsze humanistka byłam i pisać lubię )

Pozdrawiam

Buziaczki dla wszystkich maluszków :***
 
cafebocian.pl
Administracja
Ja dziś też mam dzień na pisanie Od czasu kiedy Ola "rozsmakowała się" w smoczku jakoś tak więcej śpi...ale chyba mniej czasu spędza przy piersi
Gdzieś wyczytałam, że teoretycznie dziecku wystarcza pokarm mamy i jak jest ciepło to częstsze przystawianie do piersi powinno załatwić sprawę. Ja jednak mam w pogotowiu butelkę z wodą ... czasami wieczorem daję Oli herbatkę rumiankową, ale tylko dlatego, że boli ja brzuszek. Ona i tak jak nie chce to pluje ile się da ...zazwyczaj wypije 5ml
Jeśli chodzi o spanie to od chyba tygodnia wygląda to tak : po ok. 2 godz marudzenia Ola zasypia ok 22 i budzi się między 3 a 4 potem o 6 albo 7 i śpimy jeszcze do ok 10
Pulaśna jest za mną i podobno bardziej mnie przypomina niż Przemka ale kolor oczu ma za nim
Mam straszny apetyt i już z 5kg na minusie zrobiły mi się 2
 
cafebocian.pl
Administracja
Byliśmy dziś na 2 szczepieniu - tym razem Staś trochę więcej pokrzyczał na panią pielęgniarkę Albo popisywał się przed tatą bo dziś byliśmy razem z Bartkiem.

Staś waży prawie 6200 i nie powiem żeby tego po nim nie było widać Policzki ma coraz bardziej pyzate i brzusio tez niczego sobie ale mówią że fałdki z mleka z piersi raczej nie prowadzą do późniejszej otyłości więc się nie przejmuję.

Potem pojechaliśmy kupić ubranko na chrzest ale dalej nic nie znalazłam Jak zobaczę jeszcze jedno grube, welurowe ubranko dla chłopca to chyba zwymyślam producenta (producentów) tego 'cuda'! Kto tak ubiera dziecko w czerwcowy upalny dzień Oczywiście może być zimno (jak np w naszego ślubu) ale przewiduję raczej ciepłą pogodę na 23 czerwiec Zobaczymy - najwyżej Staś wystąpi w ładnym rampersie
 
cafebocian.pl
Administracja
Ola nam godzina 15 pasuje - jest tylko pewien problem, bo nie wiem czy na ten weekend nie wylądujemy w Swinoujściu...będziemy jednak się starać by być na miejscu i się z Wami wszystkimi spotkać

Kasia_K no no..Staś ma też pokaźną wagę nasz dopiero teraz, a więc w 5 miesiącu podwoił swoją wagę urodzeniową. Ale po naszym tego nie widać, żadnych pultasików, żadnych obwarzanek...a szkoda..chociaż może teraz jak już dostaje sztuczne mleko to takie pultasiki byłyby niebezpieczne. życzę powodzenia w poszukiwaniu ubranka na chrzest. Ja szukając oglądałam bardzo ładne kompleciki - spodenki i elegancka bluzeczka, koszulka, sweterek - takie nie tylko na chrzest ale i do wykorzystania później. Te kompleciki były w różnych kolorach ale i w beżach i jasnych błękitach też. Niestety nie w PoznaniuSad

Pochwalę się Wam że niespodziewanie stałam się lektorką w szkole języków obcych (!!) kilka godzin tygodniowo, do tego tłumaczenia - jestem zadowolona, bo mam pretekst by wyjść do ludziSmile

KasiaB czy Ty tak schudłaś, że miałaś 5 kilo mniej niż przed ciążą? czy ja coś zle zrozumiałam?

Jeżeli chodzi o włosy to koleżanka poleca mi odżywkę WAX do nabycia w aptekach - po chemii i nadmiernym wypadaniu włosów - podobno dobre daje efekty...muszę spróbować


Pozdrowienia
_________________
Sylwia
 
cafebocian.pl
Administracja
Niezapomnianych chwil dzisiejszego DNIA...........
_________________
Sylwia
 
cafebocian.pl
Administracja
Tak, tak, Dzień matki za nami a święto to nabrało teraz zupełnie innego wymiaru...
A przed nami Dzień Dziecka...

I tu może mały 'psychotest' (jeśli ktoś lubi ). A jak nie to tylko ja się 'powywnętrzam' . Tytuł : Jak macierzyństwo Was zmieniło? Bo że zmieniło to nie wątpię...
U mnie wyglÄ…da to tak:
a. wszędzie widzę kobiety w ciąży i mamy z dziećmi (kiedyś albo było ich mniej albo ja nie zwracałam na nich takiej uwagi)
b. stałam się mega wrażliwa na krzywdę dziecka o której słyszę w wiadomościach, czytam w prasie a nawet oglądam w fikcji filmowej (co skutkuje tym że 'przeżywam' = reaguję bardzo emocjonalnie)
c. uzmysłowiłam sobie że zwrot 'miłośc macierzyńska' to nie frazes a potęga tego uczucia czasem zwala z nóg...
d. mam uaktywniona wyobraźnię jeżeli chodzi o potencjalne zagrożenia czyhające na moje dziecko (przykład: widzę psa rasy bullpit biegającego bez smyczy i kagańca. Moja wizja: pies atakuje Stasia w wózku. Wizji ciąg dalszy: Ja broniąca dziecka do upadłego! I tak mam całkiem często..
e. stwierdzam że do niedawna co rano martwiłam się tylko tym jak ubrać siebie - teraz mam na głowie 2 sztuki do ubrania (wliczając moją osobę). A jeśli dodam że obsesyjnie lubię mieć wszystko dobrane pod kolor to Stasiu jest czasem przebierany częściej niż powinien...

To takie moje małe dygresje (nie wszyskie oczywiście ale nie będę już przynudzać ) - zachęcam do podzielenia się swoimi...
 
cafebocian.pl
Administracja
Kasia_K zgadzam siÄ™ z Twoimi refleksjami
Ale coś innego chodzi mi dziś po głowie i muszę się z Wami tym podzielić ... biedne te nasze dzieci.... co im pozostanie oglądać

Sylwia teraz mam tylko 1-2 kg mniej niż przed ciążą ale miałam już mniej 5
 
cafebocian.pl
Administracja
Coś przycichło na forum

A tu taka okazją, że wprost nie sposób nie napisać paru słów dla naszych MILUSIńSKICH!!! Wszystkim SńOńCA w życiu!!

Kasiu_K Podzielam wszystkie Twoje punkty.....ale co do punktu o miłości macierzynskiej to wydaje mi się że stoimy na jej progu - dopiero to co nas czeka wyzwoli jeszcze większą jego falę a i również nie raz wystawi na ciężką próbę....

Ola jak z ząbkami u Antosia? Bo u nas DZIś (!!) pojawił się pierwszy ząbek! - czekałam na prezent w Dniu Mamy a otrzymałam na Dzień DzieckaSmile

Pozdrawiamy gorÄ…co!!
_________________
Sylwia
 
cafebocian.pl
Administracja
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 12:56 pm Temat postu:
Słuchajcie nie wiem jak to będzie z tym sobotnim spotkaniem
Wczoraj byłam u teściów i się okazało, że teściowa ma urodziny (miałam zaznaczone to w starym kalendarzu) Jesteśmy zaproszeni na torta i teraz myślę jak to wszystko pogodzić
 
cafebocian.pl
Administracja
hej
wracamy po krótkiej wycieczce nad morze. W związku z tym, że nas nie było nie zdążyłam napisać do Jagody i Rafała z pytaniem o zmianę godziny spotkania teraz jest już za późno, tak więc zostanie tak jak było o 16. Przepraszam za zamieszanie
Sylwia gratulacje z okazji pierwszego ząbka U Antosia jeszcze się przebijają, widać już dwie dolne jedynki ale wydaje mi się, że jeszcze chwilkę musimy poczekać. Mały ślini się na potęgę i gryzie wszystko co tylko uda mu się wsadzić do buzi. Ma też stan podgorączkowy i trochę stracił apetyt ale ogólnie znosi to dzielnie, bez płaczów i marudzenia (na szczęście)
Kasia_Kzgadzam się w pełni z Twoimi "wywnętrzeniami" szczególnie jeśli chodzi o wybujałą wyobraźnię na temat zagrożeń na jakie mogą być narażone nasze dzieciaki
Pozdrowienia i do zobaczenia a właśnie, jeśli chodzi o spotkanie jeszcze takie techniczne pytanie (qrcze co za rymy )
czy my mamy coś przywieźć?? Jakieś ciastka czy kawę??
Kasia B hmm, a w niedzielę nie możecie odwiedzić Teściowej
_________________
Ola
 
cafebocian.pl
Administracja
Witam wszystkich!to my duchy!!! Asia i Dominis. jejku jejku, ile sie dzieje u Was wszystkich i Waszych pociech:-) poczytałam troszke, wiec nie za bardzo moge teraz pisac:-(wiec tak krociutko:
Sylwia GRATULACJE dla dumnych rodziców-pierwszy ząbek to nielada wyczyn:-)
Ola Wam również GRATULUJEMY lada dzien zabki bedą na świecie:-)
Kasiu K Twoje "podpunkty"uświadomiły mi jeszcze bardziej, jak ważną spełniamy rolę w swoim życiu i jak to cudownie BYć MATKą
Kasiu B
zszokowałaś mnie twoją wagą, a nie dziecka, tzn, ze schudłas az do -5kg-SZOK! mi wciaz zostały 3 kilo do zrzucenia, ale wiem dlaczego? codziennie jem cała czekolade mleczna + 3-4 prince poloNIE ZARTUJE!!! i pewnie w tym tkwi problem:-) jak tak patrze na zdjecia z kapieli Twoej Olesi, to...chyba kupimy Tumi Tub. mysle, ze jeszcze nie jest za pozno? jak sadzisz? Dominis ma 4,5 miesiąca.
Asiu rozumiem dlaczego sie nie odzywasz!!!praca, praca, i j jeszcze raz praca. cos o tym wiem.


a teraz do wszystkich!!!!
jesli chodzi o spotkanie to...błagam moze bysmy to przełozyli na jakis inny termin? widze, ze nie tylko nam nie pasuje. to wypada akurat długi weekend i pewnie nie tylko my wyjezdzamy. bardzo chciaałabym sie z Wami wszystkimi spotkac, ale jesli nie przełozymy jakos tego spotkania ,to...nici. my nie damy rady.pomyslcie, moze jakos sie uda to przełozyc-PROSZEEEE!!!!!!! jesli nie-zrozumiem, troszke pozno sie za to zabrałam:-( bede czekac na wiadomosc,buziaczki dla wszystkich szczesliwych mam i ich skarbów(dzieci i mężów)
 
cafebocian.pl
Administracja
Gratulujemy Konradkowi ząbka a Antosiowi prawie ząbków

KasiaB Na spotkanie koniecznie przyjdźcie! Staś miałby nie zapoznać się ze koleżanką Olą z którą dzieli dzień urodzin! Wykluczone!
Poproś teściową, może przełoży torcik na niedzielę a jak nie da rady to najwyżej spóźnicie się trochę... ( na torcik, nie na spotkanie )

Sylwia Wiesz że mnie też zaczęły mocno wychodzić włosy! Pocieszam się tylko że mam ich dość dużo więc może jeszcze nieco zostanie A próbowałaś tej odżywki o której pisałaś? Działa?

Ola Hmmm, ja nie wiem czy coś trzeba wziąć.. Na ostatnim spotkaniu mnie nie było a Bartek nic takiego mi nie przekazał... Może najlepiej zadzwonić i zapytać...? Postaram się jutro zadzwonić...

Asia Ja też mam jeszcze 3 kg na plus i ostatnio waga stoi ć wiczę po trochu codziennie zwłaszcza brzuch ale diety nie stosuję bo chcę mieć po pierwsze pokarm a po drugie siłę do wszystkiego a czuję że jakbym przeszła na dietę to osłabłabym momentalnie - jakąś słodycz czasem też zjem ale raczej jest to ciastko owsiane albo gruszkowe od Kandulskiego
Co do terminu spotkania to nam jest wszystko jedno (byle nie 23 czerwiec bo mamy chrzciny). Ale faktycznie nie wiem czy to nie za późno na zmiany - może nie do wszystkich ta informacja zdążyłaby dotrzeć.. A na 100% wyjeżdżacie? My w każdym razie jesteśmy zwarci i gotowi ....

Nasz skarbuś który się dziwi co też tata trzyma w ręku takie duże i czarne

images21.fotosik.pl/356/1a0d081c87051789.jpg
 
cafebocian.pl
Administracja
Miło nam będzie z Wami, drodzy uczestnicy „Grupy z ubojni”, spotkać się w najbliższą sobotę. Zauważyliśmy, iż w postach pojawiała się propozycja godziny 15.00 jako godziny rozpoczęcia tego spotkania. Jesteśmy za i dlatego potwierdzamy:
Spotkanie dużych i małych absolwentów „Grupy z ubojni” odbędzie się w sobotę 9 czerwca o godz. 15 w Bocianie przy ul. Jackowskiego 36.

Przypominamy: jeżeli macie ochotę, to podarujcie nam fotografię swojego maluszka w ramce

Jagoda i Rafał
_________________
Rafał Wawrzyniak
 
cafebocian.pl
Podziel się tym wątkiem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:
Przejdź do forum: