Strona główna logon.png
CafeBocian - Strona  Rodziców
Zobacz temat
CafeBocian - Strona Rodziców » MIĘDZY NAMI ABSOLWENTAMI SZKOŁY RODZENIA » MiÄ™dzy nami 2008
 Drukuj temat
Wiosenna burza... od 04-01 do 23-02 2008
Administracja
Witamy. MY musielismy odlozyc szczepienie na za 2 tyg poniewaz nasz szkrab ma dziwny katarek. Bo jakby mu zalegalo w zatokach a nie da sie oczyscic bo nic z niego nie wychodzi. Dostal antybiotyk i teraz go bede podawala przez 8 dni. Pediatra pow ze to nie wyglada zle bo plucka sa czyste uszka tez i gardelko. Ale lepiej dmuchac na zimne i szybko to wytepic zeby nie bylo powiklan. Wczoraj Oskarek skonczyl 3 miesiaceWink w polowie wrzesnia wracam do pracy wiec za miesiac bede wprowadzala malemu nowe dania i mleko modyfikowane. Bede go karmila piersia rano i wieczorem. Sprobujemy Bebilon tak nam polecil lekarz.Oskar jak ladnie spal w nocy mniej wiecej do 4 tak teraz budzi sie o 1 i pozniej o 4 ale juz nie zamierza zasypiac. Za to w dzien odyspia. Bawie sie znim zeby szybko nie zasnal ale po zabawie i tak idzie ciac komarkaSmilei pozniej w nocy juz ma oczy wielkie.Co do diety karmiacej zaczynam wprowadzac nowe skladniki bo ile mozna jesc tylko gotowane...i marchewke..Jadlam pomidora odczekalam 3 dni i nic wiec moge jescSmile teraz wprowadze rzodkiewke a pozniej ogorka. Z mieska upieczona karkowka z pyzami. I teraz zjem napewno kurczaka upieczonego. Zobaczymy czy cos bedzie maluchowi.Za miesiac ma jesc lyzeczka wiec niech sobie probuje nowych smakow od mamusi najpierwSmileTak szczerze to nie moge sie doczekac jak mu podam lyzeczka jabluszko czy marchewke ale pewnie pozniej bede mowila ze karmienie piersia to najwieksza wygoda. Ale niestety nie dam rady tak. Oskar ode mnie nie chce butli. Adam musial mu ja podac a jak mnie zobaczyl w pokoju to przestal jesc. Cos w tym jest ze dziecko czuje mleczko od mamy i nie bedzie jadlo czegos innego.Oby maly sie przekonal do butli ode mnie.Od sierpnia bede po trochu wprowadzala butle co jakies karmienie.Zobaczymy czy mleko mu zasmakuje.Pewnie od razu z waga skoczy w gore bo jednak na butli dzieci szybciej tyja. Teraz wazy 5800Winki urosl od urodzenia ponad 10 cmWink.A co do szczepienia przeciw pneumokokom tez skorzystamy. Ale dowiem sie za 2 tyg kiedy bysmy musieli go zaszczepic.
POzdrawiamy.
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
Witamy! oj ta nasza grupa cos nie chce sie rozwijac. A my kontynuujemy co u nas. No coz troche sie dzialo.Niekoniecznie dobrego...Tydzien temu wyladowalismy z Oskarkiem w szpitaluSad bylam z Nim tam caly tydzien. Nas dziudzius mial lewostronne zapalenie pluc. 3 tyg wczesniej chodzilam z nim do lekarza (bylam z nim 4 razy!) i ciagle lekarz powtarzal ze jest zdrowy a ja widzialam ze jest coraz gorzej. W kncu dostalam skierowanie do szpitala i tam na rtg okazalo sieSad Nasze malenstwo sie wycierpialoSadinhalacje oklepywanie kroplowki masakra! naszczescie dzis juz jest dobrze. Oskarek sie usmiecha jest radosny i chyba zapomnial juz o przykrosciach. Bylismy na Nowowiejskiego to jest oddzial z Krysiewicza. Nigdy wiecej takich przezyc.To najgorsze co moze byc miec dziecko w szpitalu. Naszczescie moglam byc z moim synkiem dzien i noc wiec nie odstepowalam Go ani na krok. Dzis nasz maluszek dostal swoja pierwsza supke jarzynowaSmilejuz sie nie moglismy doczekac i poczestowalismy go i wcinal az mu sie uszy trezeslySmileWszystko dookola bylo ujedzoneSmilelacznie ze mna hehehehe.Dostaje tez raz dziennie butle z mlekiem uzywamy Bebilon poki co 1 zeby go przyzwyczaic. Mysle ze bez problemu ja toleruje bo ic sie nie dzieje. Dzis na wieczor dostanie butle z dodatkiem kleiku ryzowego. Zobaczymy czy dluzej pospiWinkczy jednak bedzie kazal mamusi wstac po paru godzinkach.Ogolnie jak nakarmie go piersia ok 21 to do 2 spi. Trudno sie rozstac z karmieniem naturalnym ale przez ten caly stres pokarmu tez troche mniej. dostaje rowniez wode z glukoza ktora uwielbiaSmile jest tak goraco ze musze go dopajac. No coz to narazie tyle. Mam nadzieje ze odezwiecie sie co u Was,
Pozdrawiamy!
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
Nowe fotusie.
Synek wazy 5660 takze troszke schudl ale teraz nadrobiWink i nosi icuszki 62. Nie wiem jak Wasze szkraby ale Nasz lapie wszystko co popadnie w raczki nawet brudna pielucheSmile))Teraz go ubrac to nie lada wyczyn heheeh.

http://oskarek.albumik.pl
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
co prawda jestem z zupełnie innej grupy, przypadkiem weszłam tutaj i mam pytanie - Magdo masz 3 miesięcznego maluszka, dlaczego podajesz mu już zupki jarzynowe ? To jakieś nowe zalecenia pediatrów?
 
cafebocian.pl
Administracja
maluch za chwile konczy 4 miesiace. Nie widze powodu dla ktorego nie mialby juz teraz probowac nowych smakow.To nie ma znaczenia czy ja podam mu zupke jak bedzie mial 4 miesiace i 1 dzien czy jak bedzie mial tydzien wczesniej. Maluchowi nic nie jest i ladnie je takze gdyby cos sie dzialo odstawilabym dania.
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
poza tym mam wielu znajomych ktorzy rowniez przed 4 miesiacem podawali juz przysmaki maluchom i teraz nie maja klopotow z ich zywieniem. Natomiast Ci ktorzy wstrzymywali sie do pozna teraz maja klopot z niejadkami. Nie jest to regula ale akurat ja znam te przypadki.Kazdy robi jak uwaza. Mojemu synkowi bardzo smakuje to co mu podaje. Je jedynie matchewke i jabluszko a w zupce jarzynowej rowniez jest marchewka. Bez dodatkow. Takze bez przesady.Zalecenia pediatrow sa rozne jedne mowi ze od 5 miesiaca a 2 ze jak najbardziej w 4.
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
Nie wiem co to za pediatrzy ale zalecenia WHO (Międzynarodowa Organizacja Zdrowia) mówią jasno, że niemowlęta do 6 miesiąca powinny być wyłącznie karmione piersią, ze względu na właściwości mleka kobiecego, które jest lekkostrawne i posiada wszystkie niezbędne składniki. Układ pokarmowy dziecka dojrzewa bardzo powoli, a problemy wynikające ze zbyt wczesmego wprowadzenia pokarmów mogą ujawnić się później pod postacią zaparć, biegunek, nietolerancji pokarmowych itp. Ale rozumiem, że dokładnie przemyślałaś swoją decyzję oraz wszelkie jej konsekwencje.
 
cafebocian.pl
Administracja
Taaa te regulki znam. Ale nie kazdy moze karmic piersia wiesz?Mysle ze mozemy zakonczyc ta rozmowe. Nie znam nikogo kto by czekal do 6 miesiaca zanim by wprowadzil nowe pokarmy. Zreszta czy ja Ci sie musze tlumaczyc? Masz swoje malenstwo to karm je jak uwazasz. Ja kieruje sie wlasna intuicja.
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
Jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym to rozszerzanie diety rozpoczyna się po ukończeniu 5 miesiąca życia. Ja akurat nie znam osoby, która wprowadzałaby pokarmy przed ukończeniem 6 miesiąca ale widocznie obracamy się w innych kręgach .
Tłumaczyć mi się oczywiście nie musisz ale piszesz na forum publicznym i czytając Twoje posty młode i niedoświadczone mamy mogą odnieść wrażenie, że tak się właśnie rozszerza dietę. A poza tym szkoda mi tych eksperymentów żywieniowych na takim maluszku... Dlatego się odezwałam, jeżeli poczułaś się urażona to przepraszam nie było to moim zamiarem.
 
cafebocian.pl
Administracja
Wysłany: Sob Sie 09, 2008 5:19 am Temat postu:
Ja mam bardzo wielu znajomych i wszyscy wprowadzili nowe dania wczesniej. Nie eksperymentuje na moim dziecku. Widze ze pieknie je i nie ma z niczym problemu. Takze nie mam tez zamiaru rezygnowac z dodatkowego karmienia. Regulki o karmieniu znaja wszystkie mamy a tym bardziej te ktore uczeszczaly do szkoly rodzenia takze z pewnoscia nie pomyslalyby o tym ze zmienily sie formy zywieniowe.Nie poczulam sie urazona bo mam swoje zdanie ale szanuje tez innych choc nie musze sie znimi zgadzac.
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
witamy Was. Jak zwykle tylko my sie udzielamy na forum. Kurcze co z Wami? nie macie czasu na pisanie? myslalam ze bedziemy miec kontakt grupowy na forum. Oby na spotkanie w Bocianie przyszli wszyscy. u nas jest ok. Choc Oskar ma podejrzenie alergii poki co nie wiemy na co za tydz ide z nim do alergologa to dajemy sobie rade. Mlody dostaje mleko Nutramigen i jest tylko na butli juz nie karmie piersia od miesiaca. Rozwija sie pieknie. Ciuszki 68 sa juz na styk a spi w 74. Wazy ok7kg. Teraz w srode ide z Nim na szczepienie przeciw pneumokokom. Za tydz wracam do pracy. skonczylo sie dobreSad z malym zostanie moja mama. Takze nie musze martwic sie o opiekunki. Pewnie malego rozpiesci i pozniej bede miala problem ale lepsze to niz bycie z obca kobieta. Jestesmy na etapie kupowania malemu zabawke rozwojowych typu swiatelka melodyjki i oczywiscie cos za co moze pciagnac. Bardzo lubimy zabawki fisher Price i takiej firmy tez mu kupujemy wiekszosc zabawek. Maly zamiast lezec na brzuszku unosi nozki i pelza do przodu. Dosc szybko zaczyna sobie radzic z tym manewrem. Zabkow jeszcze nie ma ale slini sie niesamowicie. Jest wesolym dzieckiem ktore uwielbia spacerki i zabawy z rodzicamiSmile Napiszcie co u Was. Pozdrawiamy.
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
Jutro wielki powrot do pracy...wogole mi sie to nie usmiechaSad straszne zostawiac takiego malego brzdacaSad
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
Hey Hey czy wogole ktos z naszej grupy jest aktywny?Dlaczego sie nie odzywacie?Nie dlugo Nasze spotkanie w Bocianie. Miejmy nadzieje ze sie spotkamy z naszymi babelkami bo cos na forum nie chcecie sie udzielac. U nas ok. Pracuje i jest dobrze. Oskar zostaje z moja mama i jak wracam wita mnie z wielkim usmiechem. Pracuje z Adamem na zmiany jak on ma na popo to ja na rano i na odwrot.Takze moja mama jest z malym ok 4 godz czasem nawet 3. Czas ucieka a dzieci rosna...Oskar nie dlugo ma 6 miesiecyWinkwazy jakies 7500 dokladnie dowiem sie na szczepieniu ktore ma w tym tyg. Szczepimy Go rowniez na pneumokoki teraz dostanie 2 dawke. Pozdrawiamy Was i odezwijcie sie wkoncu.
_________________
Madzia i Adam
 
cafebocian.pl
Administracja
Dziękując Pchełce za zalogowanie potwierdzamy spotkanie po porodzie w sobotę o godz. 17.00. Jwsteśmy ciekawi co u was....

Jagoda i Rafał

PS
Prosimy o zdjęcie w ramce do powieszenia w Bocianie.
 
cafebocian.pl
godivia
swiss replica panerai watches possessing slender hips fake watches cartier replica . This gown passes with the major to your every one of the way down and it can be on the list of most classic of all outfits. Your Sheath gown is nice in your trim physique furthermore to matches relaxed relationship ceremonies better rolex replica parmigiani replica watches . discount watches rolex There exists also a Mermaid range that's undoubtedly concerning common relationship ceremonies hublot replica . This attire includes a gown which flame out in the joints. There are numerous concerns for marriage ceremony clothing even so the the initial point are likely to be that associated with rest. The bride could have around the gown for your total early morning as a result the girl should to determine on some thing just isn't tricky furthermore to handy to maneuver within just. Close to formal marriages the position which the bride-to-be could be required
 
godivia
corum replica watches that has a matching scarf An excellent accessory for this gown!These women attire are excellent for wedding ceremonies, official functions replica rolex watches for sale , or any particular function. These ladies attire are cost-effective and even now appear gorgeous. To buy this gown cartier replica , be sure to go right here: Girls Brief Turquoise Zebra Print DressesKnee lengthThese ladies attire are perfect for wedding parties, communions, piaget replica watches official get-togethers rolex watches replica , or any particular occasion!Colours: Purple/Black, Turquoise/Black, Burgundy/Black, Brown/BlackPrice replica explorer 2 rolex audemars piguet swiss replica : $45These are typically a necessity have for women who need to search fairly through a marriage ceremony or any official occasion. Produced outside of charmeuse, the purple gown characteristics a sleeveless sequined bodice plus a layered tulle skirt. The colourful sequin particulars to
 
Podziel się tym wątkiem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:
Przejdź do forum: